باز کردن قفل گوشی پس از فراموشی رمز الگو یا پترن

باز کردن قفل گوشی پس از فراموشی رمز الگو یا پترن

از قدیم الایام، فراموشی رمز ورود به گوشی موبایل از معظلات اصلی افراد بوده است. این مسئله نه تنها گوشی موبایل بلکه، شامل اپلیکیشن های اجتماعی و غیر اجتماعی نیز میشود. و بخاطر همین است در زیر پنل رمز ورود، بخش “رمز خود را فرموش کرده ام” وجود دارد. تا چند سال پیش، فراموشی رمز عبور گوشی هایمان ما را به مخمصه ای عجیب گرفتار میکرد. و زمان زیادی را برای بازگشایی رمز آن باید صرف میکردیم. اما در حال حاضر که اکثر گوشی ها از اسکنر انگشت یا تشخیص چهره برای گوشی خود بهره میبرند؛ اهمیت این مسئله فروکش کرده است. اما هنوز هم گوشی هایی هستند که از قفل عددی و قفل الگو استفاده میکنند. در ادامه میخواهیم به طور تخصصی روش باز کردن قفل گوشی پترن را به شما آموزش دهیم. با آی موبو همراه باشید.

روش اول: Android Device Manager برای اندروید 2.3 و بالاتر

در صورت فراموشی رمز گوشی، فقط کافیست پس وارد شدن به کامپیوتر خود، و مراجعه به Android Device Manager وارد اکانت گوگل (جیمیل) خود شوید.

android device manager software - باز کردن قفل گوشی  پس از فراموشی رمز الگو یا پترن
روش اول: Android Device Manager برای اندروید 2.3 و بالاتر

در این روش باید مطمئن باشید گوشی اندرویدی شما نیز به جیمیل وصل است. سپس پس از جند لحظه دستگاه قفل شده ی خود را مشاهده میکنید. آن را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Lock کلیک کنید.در این مرحله شما باید پسورد جدید را وارد کنید.و در نهایت بر روی Lock کلیک کنید. حالا می‎توانید بعد از 5 دقیقه دوباره به دستگاه خود وارد شوید.

روش دوم: Smart lock (اندروید 5.0 و بالاتر)  

10 troubleshooting steps fix smart lock trusted places any android device.1280x600 1024x480 - باز کردن قفل گوشی  پس از فراموشی رمز الگو یا پترن
روش دوم: Smart lock (اندروید 5.0 و بالاتر)

در نسخه ‎های جدیدتر اندروید قابلیتی تحت عنوان Smart lock وجود دارد. با این قابلیت میتوانید موقع فراموشی رمز، تلفن خود را تحت شرایط خاص همچون وصل شدن به وای فای خانگی از قفل خارج کنید. این روش برای انددروید های 5 به بالا که از امنیت بالاتری برخوردار هستند کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید...  هواوی P30 لایت ، میان رده ای قدرتمند

روش سوم: استفاده از حساب گوگل (اندروید 4.4 و پایین‎تر) 

google logo icon png transparent background large - باز کردن قفل گوشی  پس از فراموشی رمز الگو یا پترن
روش سوم: استفاده از حساب گوگل (اندروید 4.4 و پایین‎تر)

در صورت فراموشی رمز عبور در اندروید های 4.4 و پایین‎تر راه حل ساده ی دیگری نیز وجود دارد. در صورتی که مشخصات اکانت گوگلی که دستگاهتان به آن وصل است را به یاد دارید؛ میتوانید 5 بار پیاپی رمز عبور را اشتباه وارد کنید. سپس گزینه ی Forgot pattern، Forgot PIN یا Forgot password را لمس کنید. بعد از شما درخواست می‌شود آدرس جیمیل و رمز عبور آن را وارد کنید. آدرس جیمیلی که در گوشی شما فعال است را به همراه رمز عبور آن وارد و گزینه Sign in را لمس کنید.

روش آخر: بازگشت به حالت کارخانه

این روش را به عنوان اخرین مرحله نگاه کنید. و حتما در ابتدا از راه های قبلی ذکر شده استفاده کنید. زیرا این کار تمام داده‎های موجود در دستگاه اندروید شما را پاک خواهد کرد.

0 QlOwdzgFSuy95MVV 1024x1020 - باز کردن قفل گوشی  پس از فراموشی رمز الگو یا پترن
factory reset

ساده ترین راه برای بازگرداندن گوشی در صورت فراموشی رمز به تنظیمات اولیه اقدام از طریق Android Device Manager میباشد. پس از ورود به صفحه وب Android Device Manager  گزینه factory reset را انتخاب کنید. و به این شکل گوشی خود را به حالت کارخانه بازگردانید.این روش ساده ترین راه برای ریست کردن گوشیتان است که به راحتی انجام میشود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.