• ای موبو
  • /
  • اخبار
  • /
  • دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

چند سالی میشود که با ورود سازنده های گوشی هوشمند به عرصه ی رقابت سنگین با خود ، دوربین گوشی های موبایل یکی از فاکتور های مهم در امتیاز دهی به آن ها میباشد. و در این سال ها معمولا گوشی های محبوب و پر فروش، از دوربین هایی با حسگر قوی برخوردار بودند.

در این بین تمام سعی برند های معروف گوشی هوشمند مجهز کردن محصولات خود با حداکثر قدرت عکاسی و فیلمبرداری بوده است. به طوری که این اواخر وعده هایی مبنی بر ساخت گوشی های موبایلی با حسگر دوربینی فراتر از چشم انسان توسط این برند ها داده میشود.

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ ، یکی از همین شایعه هایی است که منتشر شده و با به وقوع پیوستن آن انقلابی در عکاسی با گوشی موبایل رخ میدهد.

گوشی های جدید و قدرتمند سامسونگ بیشتر…

انقلابی نو در عکاسی با گوشی

mobile title - دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!
گوشی های دوربین قوی

در این عرصه همیشه گوشی هایی چون سامسونگ و آیفون حرف زیادی برای گفتن داشتند و در محصولات خود این فاکتور مهم را به بهترین شکل ممکن لحاظ کردند و مقایسه ی دوربین های این دو گوشی همیشه از جذاب ترین محتوا های منتشر شده در سایت ها و فضای مجازی بوده است.

سامسونگ هر سال با تولید گوشی هایی با حسگر دوربین قوی انتظارات کاربران را برای محصولات جدید خود با سنسور دوربین هایی قوی تر بالا برد. گفته می شود که سامسونگ می خواهد چندین لنز ISOCELL را امسال معرفی کند .

پس از آن که در مارس 2020 گفته شد که سامسونگ قصد دارد یک سنسور 1 اینچی 150 مگاپیکسلی را در Q4 عرضه کند، کمی بعد شایعه شد که این شرکت قصد رونمایی از گوشی ای با سنسور 250 مگاپیکسلی دارد. سنسور 250 مگاپیکسلی هم وعده ایست که توسط سامسونگ برای سال جدید داده شده و احتمال رونمایی از آن در سال 2021 وجود دارد.

بیشتر بخوانید...  گوشي A31 پايين رده‌اي تكامل يافته
41 141893 samsung sap ra smartphone co camera 200 megapixel - دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!
دوربین200 مگاپیکسلی

اما حالا رسانه ها ادعا میکنند که سامسونگ قصد دارد اولین سنسور سال جدید خود را با حسگر 200 مگاپیکسلی رونمایی کند.

این خبر برای اولین بار توسط فردی مشهور با نام مستعار Ice Universe داده شد و اطلاعاتی در مورد این دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ منتشر کرد.  در واقع رزولوشن این لنز ۲۱۶ مگاپیکسل است، اما در اصل رزولوشن ۲۰۰ مگاپیکسل را ارائه خواهد داد همانند سنسور سال گذشته که این شرکت به جای ۱۰۸ مگاپیکسل، رزولوشن واقعی ۱۰۰ مگاپیکسل را ارائه می‌دهد.

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ پر از شگفتی

با رونمایی از سنسور های 108 مگاپیکسلی در سال گذشته، این حسگر ها از محبوبیت بسیار زیادی بین طرفداران برخوردار شدند و این انتظار هم میرود که محصول جدید سامسونگ یعنی سنسور 200 مگاپیکسلی کاربران را بار دیگر غافلگیر کرده و از محبوبیت زیادی برخوردار شود.

Samsung launch a phone with a 108MP camera ERdC - دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!
دوربین 108 مگاپیکسلی

دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ فقط محدود به گوشی‌های خود این کمپانی نخواهد بود و دیگر شرکای تجاری آن از جمله شیائومی نیز از حسگر دوربین پرقدرت سامسونگ استفاده خواهند کرد.

سنسوری قوی تر از چشم انسان

منبعی آگاه در آوریل سال گذشته این خبر را داد که سامسونگ قصد رونمایی از دوربینی با حسگر 600 مگاپیکسلی دارد به طوریکه این دوربین از توانایی‌های چشم انسان پیشی خواهد گرفت.

600Mp camera 1024x576 - دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ؛ این شایعه را باور کنیم؟!
دوربین 600 مگاپیکسلی

در حالی که هنوز تا تولید حسگر 600 مگاپیکسلی فاصله داریم اما طبق ادعای سامسونگ این شرکت آمادگی ساخت لنز 200 مگاپیکسلی را دارد. متأسفانه اطلاعات بیشتری در مورد این سنسور نداریم بنابراین باید فعلاً به شایعاتی که می شنویم دلگرم باشیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.