همه چیز درباره بازی Mortal Kombat 12

مورتال کامبت 12

اگر بخواهیم سطحی به قضیه نگاه کنیم، انتشار دنباله بازی ها تفاوت چندانی با دنباله فیلم های سینمایی ندارند. آنها خیلی شبیه تر از آن چیزی هستند که فکر میکنید اما در عین حال کار دشوار تری نیز هستند. در واقع مهم ترین چیز در خصوص هردوی اینها بحث تبلیغات است، که کار بسیار منطقی میباشد. به این خاطر که بازی ها درست مثل فیلم ها باید عملکرد خوبی در زمینه فروش داشته باشند.

اما بازی سازان بیشتر به کیفیت دنباله ها اهمیت میدهند، حتی اگر مرتبا با مشکل پیشرفت تکنولوژی مواجه شوند. یوبیسافت و EA کمی در این قضیه ضعف دارند، اما به هر حال آنها ناشر دو تا از پرفروش ترین عناوین تاریخ هستند.

اما درباره بازی مورتال کامبت 12 با توجه به موفقیت ها و فروش زیاد نسخه های قبلی این بازی احتمال زیادی وجود دارد تا مورتال کامبت 12 ساخته شود. همچنین پیش بینی میشود بعد از فیلم لایو اکشن مورتال کامبت که در ماه مارس امسال منتشر میشود، محبوبیت این سری بازی خیلی بیشتر نیز شود. سازندگان قول داده اند که این لایو اکشن بر خلاف نسخه قبلی که با رده بندی سنی 13 سال بود، شباهت بیشتری به بازی های این سری خواهد داشت.

در خصوص اینکه دنباله مورتال کامبت 12 هم اکنون در راه است دلیلی وجود دارد، آن هم شیوه پایان بندی نسخه قبلی است که به بازیکنان دلایل زیادی میدهد تا منتظر نسخه بعدی باشند. در ادامه بیشتر راجع به این دلایل صحبت میکنیم. پس با ما همراه باشید.

مورتال کمبت 12.. - همه چیز درباره بازی Mortal Kombat 12

داستان بازی مورتال کامبت 12

بازی های ارکید همیشه با خط داستانی منحضر به فرد خودشان و امکان گذر کردن از یک حریف به حریف دیگر و رسیدن به باس فایت بازی، یک حس پیشرفت و بهتر شدنی در بازیکن ایجاد میکردند. در همین راستا، داستان بازی مورتال کامبت 12 میتواند ریشه از سه پایان نسخه پیشین داشته باشد.

بیشتر بخوانید...  23 آپریل زمان رونمایی شیائومی Mi 11X

بعد از شکست خوردن “لیو کانگ از گور برخواسته” که از طرف کرونیکا برای حمله به Raiden فرستاده شده بود، آنها با هم ادغام و به “لیو کانگ خدای آتش” تبدیل شدند و قهرمانان را برای نفوذ به قلعه رهبری کردند. سپس کرونیکا از شن های زمان استفاده کرد تا زمان را به عقب برگرداند. لیو کانگ خدای آتش بعد از مبارزه با از گور برخواسته ها و ستریان، با کرونیکا مبارزه کرد.

حالا اگر بازیکن دو دو راند پیاپی بدون شکست، کرونیکا را مغلوب کند، او و کیتانا با هم دیدار میکنند و یک خط زمانی بهتر را بوجود می آورند. اگر بازیکن یک راند را ببازد، سپس میبینیم که لیو کانگ با Raiden دست میدهد تا سلامتی او را بازیابی کند و از ایجاد جنگ در زمین جلوگیری کند. اما اگر بازیکن در مقابل کرونیکا شکست بخورد، سر لیو کانگ قطع میشود و بازیکن باید دوباره تلاش کند تا به یکی از این دو پیامد ها برسد.

چندین طرفدار پیش بینی کردند که مورتال کامبت 12 بازیکنان را به زمان های قدیم خواهد برد و لیو کانگ خدای آتش را به همراه کیتانا یا Raiden میبینیم که در حال شرکت در نبردی برای تغییر سرنوشت دنیا به جایی که قبلا بود هستند. با توجه به جمله “شیاطین جدیدی ظهور میکنند” که توسط کیتانا در ابتدای ماجراجویی شان گفته شد میتوان پیش بینی کرد که مبارزات و نبرد های زیادی را پیش رو دارند.

شخصیت های قدیمی در مورتال کامبت 12 حضور خواهند داشت؟

در این صورت سازندگان مجبور میشوند سلاح های پیشرفته بازی را از بین ببرند، اگر اینطور باشد پیچیدگی جذابی در بازی ایجاد میشود. شخصیت هایی که میتوانند در این سناریو بازگشتی داشته باشند لیو کانگ، Raiden، کونگ لائو کبیر، کیتانا، گورو، شانگ سونگ، شائو کان جوان، سیندل، شاه جرود و چند شخصیت دیگر و بعلاوه شخصیت های جدید.

بیشتر بخوانید...  ماجرای آمریکا و تحریم شیائومی؛ جنگ آمریکا و چین چه شد؟

مورتال کمبت 12. - همه چیز درباره بازی Mortal Kombat 12

گیم پلی بازی Mortal Kombat 12

این امکان نیز وجود دارد که بازی و گیمپلی بازی دست خوش تغییرات کلی زیادی شود، همچنین این موضوع حتمی است که Mortal Kombat XII برای PS5 منتشر میشود. احتمالی نیز وجود دارد که مورتال کامبت 12 امسال منتشر شود. مکانیک های گیمپلی بازی باید چیزی شبیه بازی مورتال کامبت 11 باشد اما به همراه کمی تغییر کوچک.

گیمپلی بازی های مورتال کامبت یک سبک از بازی است که دو نفر با یکدیگر در یک فضای محدود مبارزه میکنند  تا وقتی که یکی از آنها از پا در آید، کشته شود یا حتی زمان بازی به پایان برسد. همچنین این امکان وجود دارد که بازیکنان از محیط اطراف برای آسیب به حریف استفاده کنند.

گیم پلی مورتال کامبت 12 مدرن و مطابق نسل نهم بازی های ویدیویی خواهد بود

فیتلیتی ها و بروتلیتی ها نیز از مکانیک های اصلی بازی محسوب میشوند. مکانیک جدید ریورس کردن نیز در مورتال کامبت 11 معرفی شد. با ریورس کردن یک فیتلیتی یا بروتلیتی همراه یک زمان بندی دقیق، یک فرصت خیلی خوب برای تغییر نتیجه بازی بدست میاورید. ویژگی هایی مثل ریورس کردن، fatal blows، krushing blows، فن های X-Ray که در مورتال کامبت 11 معرفی شدند به احتمال زیاد در نسخه جدید بازی وجود داشته باشند.

ویژگی جالب رحم کردن به حریف نیز وجود دارد. بازیکنان میتوانند بعد از ناک اوت کردن یا شکست دادن حریف، به آنها جان مجدد ببخشند و فرصت مجددی به آنها بدهند. این کار یک حالت تمسخر دارد و انجام آن کاملا بستگی به بازیکن دارد. همچنین ویژگی custom variation به مورتال کامبت 11 بازگشت، این ویژگی با gear system بازی اینجاستیس 2 شباهت دارد. این ویژگی به شما این اجازه را میدهد که ظاهر، اسلحه و یا توانایی های یک شخصیت قابل بازی را شخصی سازی کنید. اما نمیتوان در این باره مطمئن بود، زیرا که در هر نسخه از بازی ویژگی های متفاوت و مکانیک های از نو تعریف شده، حرکات و ارتقا های بهتری به بازی اضافه میشود.

بیشتر بخوانید...  امکانات airtag برای اپل باز ها

مورتال کامبت 12 - همه چیز درباره بازی Mortal Kombat 12

تاریخ تاریخ انتشار بازی مورتال کامبت 12

اما درباره یک چیز مطمئن هستیم. از آنجایی که این فرنچایز یک سری بازی کلاسیک از دهه 90 میلادی محسوب میشود، پایه و اساس محکمی دارد. پس صرف نظر از زمان، انتشار نسخه جدید بازی قطعی است و شرکت برادران وارنر ناشر بازی هستند. تایید و پیش بینی هر اطلاعات دیگری پوچ و بیهوده خواهد بود.

تاریخ انتشار بازی Mortal Kombat 12 به طور دقیق تر (به زودی …)

برنامه انتشار بازی های مورتال کامبت بعد از انتشار ریبوت بازی در سال 2012 خیلی منظم بوده است. با انتشار مورتال کامبت 10 در سال 2015 و انتشار مورتال کامبت 11 در سال 2019 پیش بینی میشود که نسخه بعدی بازی در سال 2022 یا 2023 منتشر شود. البته عرضه نسل جدید کنسول های بازی میتواند همه چیز را به کلی به هم بریزد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.