9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

همانطور که تا کنون مشاهده کرده اید  در جعبه گوشی های هوشمند همیشه یک شارژر وجود داشته است. البته این موضوع برای برخی برندها استثنا دارد و ممکن است شارژری در کار نباشد. لازم است بدانید که شارژ گوشی از دو بخش کابل و آداپتور تشکیل شده که وظیفه آداپتور تغییر ولتاژ برق به میزان مورد نیاز دستگاه است و کابل شارژ نیز انتقال جریان برق به گوشی را بر عهده دارد. در مواقعی چون گم شدن شارژر گوشی  و یا خراب شدن آن کاربران باید به فکر تهیه یک شارژر اصل باشند. اما در زمان تهیه این کالا این سوال مطرح است که آیا می توان شارژر اصلی گوشی را یافت یا خیر؟

ما سعی کردیم روشهای تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی را باشما در میان بگذاریم

از فروشگاه های معتبر خریداری کنید

گرچه خرید از فروشگاه های معتبر راهی برای تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی نیست، اما می تواند خرید مطمئنی را برای شما باشد. با این حال توجه داشته باشید حتی اگر این فروشگاه ها اینترنتی باشند بهتر از فروشگاه های غیر اصلی هستند که کارشان فروش لوازم جانبی است. گاها فروشگاه های معتبر برای اثبات اصل بودن اجناس خود آن ها به ضمانت نامه مجهز می کنند که این خود نشاند دهده کیفیت کالا است. بنابراین ابتدا فروشگاه های معتبر را شناسایی کنید.

order concept with wooden block paper basket icon blue table flat lay man hand pointing 176474 10443 - 9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

نوع بسته بندی شارژر

نوع بسته بندی شارژر ها نشان دهنده کیفیت آن ها است. شارژر هایی که در یک پاکت معمولی یا یک پلاستیک به فروش می رسند خود گویای غیر اصلی بودن و تقلبی بودن آن ها است.

beautiful smart asian young entrepreneur business woman owner sme checking product stock scan qr code working home 7861 1369 - 9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

لوگوی هک شده روی محصول 

هر شارژری با نام مشرکت سازنده ارائه خواهد شد از این جهت تهیه شارژر های بی نام و نشان و یا شارژر هایی که نام های غیر معتبر دارند خبر از تقلبی بودن آن ها می دهند. شارژر های اصلی نام کمپانی به شکل صحیح و مرتب درج شده اند. از این جهت می توانید به تقلبی بودن و اصل بودن شارژر پی ببرید.

بیشتر بخوانید...  مقايسه ردمى نوت 9 پرو و ردمى نوت 8 پرو

مشخصات آداپتور

روی آداپتور ها مشخصاتی نظیر ولتاژ ، نام شرکت، کشور سازنده و بسیاری دیگر از مشخصات حک شده است. اگر کابل اورجینال محصول را در اختیار دارید در زمان خرید آن را به همراه خود داشته باشید تا بتوانید با مقایسه مشخصات به اصل و یا کپی بودن شارژری که می خواهید تهیه کنید پی ببرید.

top view new white smartphone charger 30478 5737 - 9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

نکته بسیار مهم در این قسمت توجه به عبارت A، A+ و A++ است . این عبارت ها نشانگر تقلبی بودن محصول هستند. چراکه کمپانی های سازنده آن از ان دست حروف برای مشخص کردن کیفیت شارژر ها استفاده می کنند.

بنابراین با دیدن این عبارات ها بدانید بی شک شارژر پیش روی شما یک شارژر تقلبی است. از طرفی عبارت UL که نشان دهنده برخورداری از استاندار های سازمان جهانی است می تواند گویای اصل بودن شارژر باشد، اما شوربختانه این عبارت در برخی از محصولات فیک نیز دیده شده است.

ظاهر

گرچه نمای ظاهری شارژر های تقلبی بسیار شبیه به نوع اصلی آن است. اما با کمی ریز بینی می توانید تفاوت های آن را ببینید.

closeup mobile charger wire 53876 30522 - 9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

بنابراین این امکان وجود دارد که شارژر تقلبی را واررسی کنید. قیمت های اتصالی و یا درز ها را به خوبی نگاه کنید با کمی فشار اگر توانستید تغییراتی را ببینید، می توانید نتیجه بگیرید که شارژر تقلبی است.

نمای ظاهری شارژ ها می تواند گویای اصل و یا تقلبی بودن آن ها باشد. بنابراین به شیار ها، بریدگی ها  و شکل کلی شارژر توجه کنید.

وزن

شارژرهای اصلی برند سامسونگ و اپل به دلیل برخورداری از قطعات با کیفیت عموما وزنی بالا دارند. از این جهت شارژر های سبک می توانند نشانه ای از تقلبی بودن آن ها باشد.

بیشتر بخوانید...  آنباکسینگ گوشی Mi 11 شیائومی

اتصال کابل با شارژر

charger plugged into power outlet blue background 175682 13189 - 9 روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

در زمان خرید کیفیت اتصال کابل با درگاه شاژر را امتحان کنید. در شارژر های اورجینال این اتصال به راحتی صورت گرفته و شاهد هیچ گونه لق زدن و یا سختی در اتصال نخواهید بود.

پایه شارژر

پایه شارژر همان قسمت دو شاخه است که به برق متصل می شود . در شارژ های اصلی قسمت انتهایی دارای یک برجستگی است که به خوبی با ناخن لمس خواهد شد. این ویژگی  عموما در شارژ های تقلبی وجود ندارد. البته که اگر شارژر های تقلبی با کیفیت بالا ساخته شوند ممکن است این نشانه را نیز بر بدنه خود اعمال کنند.

قیمت

آخرین مشخصه شارژر های اصلی قیمت آن ها است. گرچه قیمت های بسیار بالا کیفیت را تضمین نمی کنند اما قیمت های سیار پایین بدون شک نشان دهنده تقلبی بودن آن ها هستند .

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.