ساعت هوشمند هوآوى بهتر است یا ساعت هوشمند شیائومى؟

ساعت هوشمند هوآوى

در مقاله قبل به بررسى و مقایسه گوشى هوآوى میت 20 لایت و هوآوى نوا 3 آى پرداختیم و نگاهى به برترى هاى خاصى که هر یک نسبت به دیگرى دارد ، انداختیم . شاید کمتر کسى تصور مى کرد که دنیاى ابزارهاى پوشیدنى به ویژه ساعت هاى هوشمند و دست بند هاى سلامتى در سال هاى اخیر با چنین سرعتى باور نکردنى رشد کند . از کمپانى هاى بزرگى چون اپل ، سامسونگ ، ایسوس ، هوآوى ، شیائومى ، موتورولا ، سونى و …. گرفته تا شرکت هاى گمنام چینى به این صنعت روى آورده اند . ما در این مقاله قصد داریم به مقایسه ى محبوب ترین هاى ساعت هوشمند هوآوى و ساعت هوشمند شیائومى بپردازیم .

به طور کلى ساعت هاى هوشمند نسل جدید ساعت هاى مچى هستند که با گوشى هاى موبایل ادغام شده و با نام ساعت هوشمند معرفى شده اند . اگر شما هم جزو علاقمندان به دنیاى ابزار هاى پوشیدنى و به ویژه ساعت هاى هوشمند هستید و با انتخاب متنوعى در این صنعت نو ظهور رو به رو شده اید ، در این مقاله همراه ما باشید .

high angle view two black white smartwatch 23 2147797025 - ساعت هوشمند هوآوى بهتر است يا ساعت هوشمند شيائومى؟

نکاتى که پیش از خرید ساعت هوشمند شیائومى و ساعت هوشمند هوآوى باید در نظر گرفت :

قبل از هر چیزى لازم است بگویم که لطفا هر ساعت هوشمندى که خوشتان آمده را نخرید ! در مورد خرید ساعت هوشمند ، باید هوشمندانه انتخاب کرد . لازم است براى پرداختن به مقایسه اى که مى خواهیم انجام دهیم ، ابتدا این نکات را بررسى کرده و مد نظر قرار دهید .

  • به اعتقاد بسیارى از کاربران ، در شرایط فعلى ساعت هوشمند یک کالاى لوکس به شمار مى رود بنابراین محصولى را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید تا در ازاى هزینه ى پرداختى ، دقیقا آن چیزى که نیاز دارید را خریدارى کنید .
  • طراحى و راحتى ساعت هوشمند اهمیت زیادى دارد و از طرف دیگر قابلیت سفارشى سازى آن نیز اهمیت بالایى دارد . معمولا  مدل هاى فلزى نسبت به مدل هایى که بند چرمى یا پلاستیکى دارند ، قیمت بالا ترى دارد .
  • پیش از خرید یک ساعت هوشمند هوآوى و یا شیائومى عواملى مانند سیستم عامل و قابلیت هایى که درد را مد نظر قرار دهید و از سازگارى گوشى خود با ساعت هوشمند ، اطمینان حاصل فرمایید . لازم به ذکر است که  برخى از ساعت هاى هوشمند تنها با مدل هاى خاص یا سیستم عامل هاى مشخص سازگار مى شوند .
  • سعى کنید فارغ از تعصبى که به ساعت هوشمند هوآوى و یا ساعت هوشمند شیائومى دارید ، عواملى مثل عمر باترى ، اندازه و کیفیت نمایشگر را نیز مد نظر قرار دهید .
  • تلاش کنید پیش از خرید ، به نمایندگى ها و فروشگاه هاى معتبر مراجعه کرده و از نزدیک ساعت هاى مورد نظر را بررسى کنید و در نهایت بر اساس میزان بودجه و نوع نیاز خود ، بهترین گزینه را خریدارى کنید .
smart watch realistic image black 1284 11873 - ساعت هوشمند هوآوى بهتر است يا ساعت هوشمند شيائومى؟

ساعت هوشمند هوآوى بهتر است یا ساعت هوشمند شیائومى ؟

اگر بخواهیم از بین محبوب ترین ساعت هاى هوشمند این دو برند ، این مقایسه و بررسى را انجام دهیم ، به نکاتى که به شرح آن ها مى پردازیم ، دست خواهیم یافت :

بیشتر بخوانید...  گوشی ردمیk40 گیمینگ با صفحه نمایش OLED

مقایسه وزن و ابعاد در این دو برند ساعت هوشمند :

به طور تقریبى در مورد ابعاد و وزن ساعت هاى هوشمند باید گفت که این ویژگى در بین آنها مشابه بوده و تنها تفاوت هاى بسیار اندکى در این زمینه با یکدیگر دارند .

مقایسه قابلیت هاى خاص در دو ساعت هوشمند هوآوى و ساعت هوشمند شیائومى :

قابلیت هاى خاص در ساعت هوشمند هوآوى و ساعت هوشمند شیائومى مانند ضد آب بودن ، مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار ، دارا بودن گواهى IP68 ، قابلیت پشتیبانى از سیم کارت ، جنس بدنه و فریم ساعت ، جنس بند و … از ویژگى هاى به خصوصى است که ممکن است هر یک از ساعت هاى هوشمندى که جزو یکى از این دو برند خاص است ، آن را دارا بوده و یا فاقد آن باشد . این ویژگى ها را به صورت کلى نمى توان در این دو برند مورد مقایسه قرار داد .

vector smart watch 53876 25690 - ساعت هوشمند هوآوى بهتر است يا ساعت هوشمند شيائومى؟

مقایسه رزلوشن در این دو برند ساعت هوشمند :

طبق مقایسه اى که بین محبوب ترین انوع ساعت هوشمند هوآوى انجام شده ، به این نتیجه رسیدیم که این ساعت ها رزلوشن قوى تر و بالاترى نسبت به محبوب ترین انواع ساعت هوشمند شیائومى دارد که این امر سبب مى شود کیفیت وضوح تصویر در برند هوآوى بیشتر باشد .

مقایسه باترى در محبوب ترین هاى هوآوى و شیائومى :

در مورد باترى ها در محبوب ترین انواع ساعت هوشمند شیائومى و ساعت هوشمند هوآوى باید گفت که جنس و نوع باترى استفاده شده معمولا یکسان بوده اما در برخى از موارد ، باترى هایى که در برند هوآوى مورد استفاده قرار گرفته است به نسبت ظرفیت بالاترى دارد و قدرتمند تر است .

بیشتر بخوانید...  تناسب اندام با شيائومى می بند ۵

موارد دیگر این مقایسه :

قابلیت حسگر پایش ضربان قلب ، شتاب سنج سه محوره ، ارتفاع سنج ، حسگر نور محیط ، ژیروسکوپ ، قطب نما  ، بلوتوث ، شارژ سریع و … از جمله قابلیت هایى است که در هر یک از دو برند خاص شیائومى و یا هوآوى ممکن است وجود داشته باشد .

240 F 167807139 pJCJfz98CteaUZrG2LiA2yWPqZTR8RRo - ساعت هوشمند هوآوى بهتر است يا ساعت هوشمند شيائومى؟

سخن پایانى :

مقایسه اى که ما در این مقاله انجام دادیم در مورد محبوب ترین انواع ساعت هوشمند شیائومى و ساعت هوشمند هوآوى انجام گرفت که شامل ساعت هاى هایلو سولار LS05 شیائومى ،  امیزفیت تى رکس شیائومى ، هواوى واچ 2 کلاسیک ، هواوى واچ جى تى 2 اى بود . لازم به ذکر است که ممکن است در موارد دیگر خلاف نکات ذکر شده ثابت شود . هر کدام از این برند ها قابلیت و کارایى مخصوص به خود را دارد که مى تواند سبب شگفتى پرچمداران شود .

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.